Kredi Kartı Borcumu Nasıl Taksitlendirebilirim 2020

Krediler

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Taksitlendirebilirim 2020

Gelişen ve globalleşen dünyada gereksinimler bir hayli artış göstermiş halda. Durum bu tür olunca çoğu insanın aldığı maaş yeterli gelmemekle eş güdümlü nakit arayışı içersinde değişik alanlara yönelme olabiliyor. Bununla eş güdümlü ülkemizde bankaların saha satışları ve davetiye merkezleri olarak yaptığı satışlar ile eş güdümlü herkesi cebinde birkaç adet kredi kartı olurken, bankaya da kredi borçları artış gösteriyor. Ülkemizin civarlarına baktığımızda kredi kartı bölümünde her geride bıraktığımız gün tüketimin arttığını net biçimde görmekteyiz. Araştırmaya bakıldığında son 5 senede kredi kartı kullanım oranları büyük bir artış ile %50 leri görmüş halda. Böyle bir yükselişin sonucunda ileri senelerde kredi kartı kullanmayan şahıs bulabilmek imkânsız olacak. Bütün bunların yanı sıra ülkemizde kredi kartı tüketimi şuurlu yapılmadığı amacıyla borçları da insanları bir hayli zorluyor.

Hem taksitlendirme imkânları olsun hem para puan ve bonus gibi kampanyalar olsun insanlar harcamada artışa gidebiliyor. Bu noktada dikkatli ve şuurlu kullanılmayan kredi kartı borçları bireylerin omzuna bir yük olarak çöküyor. Bu yükün altında kalan şahıs yalnızca asgari tutarları ödeyerek bir nevi arkada kalan devre borcunu ve toplam borcu çeviriyor. Fakat bu hal karşısında bankaların uyguladığı 2.02 akdi faiz seviyesi ile eş güdümlü borçlar durduğu yerde faize uğrayarak katlanıp büyüyor. Sadece asgari ödemeler kapsamında bir döngüye giren şahıs rastgele bir harcamada bulunmasa dahi borcun her ay devri ile eş güdümlü devamlı borç üzerinden 2.02 lik bir faiz ile karşı karşıya kalıyor ve ödemek halinde oluyor.

Fakat bu noktada banka bireylerin halini çözüme ulaştırmak ve ödeme zorlukları ile karşı karşıya kalmalarını önlemek amacıyla bir imkân sunmaktadır. Birçok şahıs kredi kartlarında bu olanağın farkında olmamakla eş güdümlü son günlerde bu husus ile alakalı farkındalık oluşmuş halda. Kredi kartı taksitlendirme bir başka adı ile oluşturulandırma olanağı bankalar doğrultusundan borcunu ödeyemeyen müşterilere tanınmış bir hak. Fakat kredi kartı borcu taksitlendirmesi bir başka deyiş ile oluşturulandırma herkese yayılan bir hizmet değil. Bu noktada belirli ölçüt ve ölçütler karşımıza çıkıyor. Fakat bu noktada bütün bankalarda genel kıstas bireyin gelir hali ile aylık taksitlendirmenin ayarlandığıdır.

Bu noktada oluşturulan tertiplemeler ve BDDK’ nın tespit ettiği kurallar gereğince kredi kartı borcu taksitlendirmede faiz miktar 2.52 olarak belirlenmiş halda. Temerrüt faiz olarak 2.52 belirlenirken cari faiz ise 1.20 ile 1.50 seviyelerinde belirlenmiş halda. Bu noktada da faize razı olan herkes oluşturulandırmadan yararlanamayacak. Bu noktada kredi kartlarının oluşturulandırması amacıyla değişik özel haller sahip olunan. Kredi kartı ödemelerinde ve asgari ödemelerde tertipsizlik var ise aynı vakitte çoğu bankada aniden çok kredi kartı ödemeleri sahip olunan ise bütün bu borçları ortak bir alanda toplayarak oluşturulandırma yapma imkânı sunulmaktadır. Hem düşük faizler ile hem de ödeme gücüne göre uzun vadeye yayılan borçlar ile şahıs borçlarını tertip içersinde ödeyebilecek. Bu da hem vatandaşlar hem de ülke ekonomisi olarak kalkınmayı bu hal sağlayacaktır. Ekonomik faaliyetlerin tertiplenmesi ve bireylerin ekonomi de hareketlenmesi ile eş güdümlü ekonomik tertip sağlanacak ve kalkınmada bununla eş güdümlü gelecektir.

Bu noktada daha detaylı bilgi amacıyla bankaların davetiye merkezlerini arayabilirsiniz. Bu noktada davetiye merkezi temsilcileri alakalı birime yönlendirme sağlayarak oluşturulandırma adına profesyonel bir ekip ile detaylı olarak ödeme planı oluşturabilir, aylık ne kadar tutarda ödeme yapacağınızı hesaplayabilir ve oluşturulandırma ile alakalı her türlü detaya ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra bağlı tespit edilen kredi kartınızın en yakın şubesine giderek de destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın