Findeks İle Kredi Kayıt Bürosu 2020

Krediler

Findeks İle Kredi Kayıt Bürosu 2020

Sıkça yer verdiğimiz findeks ve kredi kayıt bürosu terimlerini daha anlaşılır olabilmesi açısından değinmek istedik. Kredi başvurusu icra eden müşterilerimiz genel olarak bu terimleri bilmemekte. Yada web üstünden yapmış oldukları araştırmalar sonucunda bazı fikirler edinmiş olan kişilerde yok değil. Fakat kredi notunuzu kim ve iyi mi belirliyor temel etkenler nedir bu tarz şeyleri yazımızda yer veriyoruz.

Findeks Nedir?
Findeks, bireysel müşteriler ve finansal sektöre hizmet etmek suretiyle kurulmuştur. Kredi kayıt bürosu doğrultusundan hizmete sunulmuştur. Müşterilerine web üstünden hizmet veren Findeks’in şubesi yoktur yalnızca web üstünden tek yönlü olarak hizmet vermektedir. Kredi notu bulgularınizi ve finansal durumunuzu anlık olarak takip edebilirsiniz. Bankalar ile olan geçmişinizi çeşitli olarak takip ederek size en güncel finansal durumunuzu fizibilite edebilmektedir. Doğal olarak ki bu işlemler amacıyla findeks belirli bir ücret talep etmektedir.

Findeks’in bireysel müşteriler amacıyla tanıttığı hizmetlerin en başlangıcında, kredi notu öğrenme gelmektedir. Kullanmış olduğunuz tüm kredi ve kredi kartlarının tutarları, borçları ve ödemeleri benzer biçimde bilgiler üstünden hesaplanan kredi notunu sorgulayabilir, son beş yıl amacıylade kapanık olan kredilerinizin ödeme geçmişini risk raporu vasıtası ile Findeks’ten görebilirsiniz. Kredi danışmanı hizmeti vasıtası ile finansal değişimleriniz iyi mi denetim altına alacağınızı uzmanlardan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Dünyada olan tüm finansal bulguların analizine tek bir ekrandan ulaşabilir, internette size ilişkin kimlik etkileşim ya da finansal bulgularınizin paylaşılması durumunda, Findeks doğrultusundan derhal bilgilendirilirsiniz.

Kredi Kayıt Bürosu Nedir?
KKB, toplamda dokuz banka doğrultusundan kurulmuş olup, bankalar içinde her türlü informasyon ve belge alışverişi sağlamak hedefi taşımaktadır. Bununla birlikte, müşterilerine ilişkin kredi verilerini de birbirleriyle bu ofis üstünden paylaşmaktadırlar. Dokuz bankanın ağırlıkla Genel Müdür Yardımcıları KKB’nin yönetiminde rol almaktadır. Yüksek statüdeki banka üyelerinin bu kurumu yönetmesi, bankaların KKB’ye ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir. KKB, bankada prosedür yapmış olan müşterilerin prosedüriş dehemmiyetlerde gerçekleştirdikleri ödemeler, güncel borçluluk durumları, krediye başvurma ve alma adedi benzer biçimde verileri toparlar ve tüm bu bulgular ışığında müşteriler amacıyla bir puan oluşturur.

Kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda, bankalar hakkınızda detaylı incelemeler başlatacaktır. Bu tetkiklerin en başlangıcında KKB’den alınan kredi notu gelmektedir. Bu sayede, başvurduğunuz hizmetten yararlanıp yararlanamayacağımız belirlenecektir.

Aklınıza takılan tüm soruları yorum olarak göndere bilirsiniz.

Bir cevap yazın