Faturalı Hatta Kredi Almanın Yolu 2020

Krediler

Faturalı Hatta Kredi Almanın Yolu 2020

Ekonomik zorlukların yaşandığı son dönemlerde, güçlük yaşayanlar nakit para greksinimlerini karşılayabilmek amacıyla çalmadık kapı bırakmıyor. Bu sıkıntılar da bazı fırsatçıların ekmeğine yağ sürüyor. Çoğu zaman web içinde görmeye alışık olduğumuz Turkcell faturalı hattınıza 5.000 TL kredi, Vodafone faturalı hattınız var ise parayı dert etmeyin, Avea/ Turk Telekom faturalı hattınıza 8.000 TL’ye kadar kredi veriyoruz benzer biçimde bir çok reklama sizlerde rastlamışsınızdır. Bu yazımızda size örneklerle faturalı hem de kredi alma yolları 2020’ da neler oluyor? Nelerle karşılaşabilirsiniz? Onları anlatmaya, mevzuyu eğrisiyle doğrusuyla masaya yatırmaya karar verdik.

Faturalı Hattınıza Kredi Almak İster Misiniz?
Eğer faturalı hat tüketiyorsanız küçük fakat anında erişebileceğiniz bir krediniz bulunduğunu bilin. Bir çok ferdin bilmediği bu detayı uzmanlarkredi.com ekibi olarak araştırdık ve sizler amacıyla yayına aldık. İster Turkcell’li olun, ister Vodafone’lu ya da Türk Telekom Avea’lı hattınız üstünden Türkiye’nin neresinde olursanız olun acil paraya ulaşabilir 10.000 TL’ye kadar kredinizi kullanabilirsiniz. Bankalardan kredi çeker benzer biçimde 2-3 gün beklemek benzer biçimde bir prosedürü olmadan paranızı anında alabilirsiniz.

Faturalı Hattınıza Kredi Alma Yol Haritası Iyi mi Belirlenmeli?
Her dönem kesinlikle fırsatçılarla, diğerlerinın üstünden büyük para kazanma heveslisi dolandırıcılarla karşılaşılır. Fakat dikkatli olmak ve esasen zor haldeyken daha da kendinizi zora sokmamak haldesınız. O yüzden Telefon hattına Kredi (faturalı hatlara kredi) alma yol haritanızı çizerken bu tür bir düzenin var bulunduğunu bilin fakat bu prosedürü yalnızca kendinizin yapması halinda nakit paraya erişebileceğinizi ihmal etmeyin.

Kredi sicili problemlu olan yurttaşların amaç olarak kullanıldığı bu sistem, kimlik bulgularınızin size para vereceğim diyen bir diğersının elinde olması sizi rahatsız etmez mi? Bir düşünün, kimlik belgeleriniz ve imza atacağınız telefon alışverişi arkasından üzerinize yalnızca bir tane değil ansızın oldukca kayıtlı telefon çıkma olasılığını yükseltir.

Borç batağındaki insanların bu halindan yararlanarak kimlik verilerinin alınması ve faturalı hatlara telefon tarifleyen bu şahıslar ya da şirket görüntülü web siteleri, sıfır olan kutusu asla açılmamış telefonu nerdeyse yarı yarıya ikinci el sayısal dşayetinde ödeme yapıyor. Aradaki büyük farkı kazanç olarak hanelerine yazıyorlar.

Kredi çekme talihi olmayan, kredi sicili problemlu olan ve acil paraya gereksinimi olan insanoğlu işte bu şekilde fırsatçıların tuzağına düşüyor. Bir anlamda tefecilik düzenine de davet çıkaran firmaların bir öteki tekniği de güvenmelik alıp bu sistemi uygulamaya koymaya çalışanlar… İnternet üstünden oluşturulan bu teknikte de 100 lira hizmet bedeli olarak gönderin, kredinizi banka hesaplarınıza gönderelim, diyenlerden oluşuyor. Faturalı hat sahibi şahıslar ise 12 ay vakitsince aydan aya yüklü taksitleri ödemek mecburiyetinde kalıyor. Bu sistemi uygulayanlar, bayilerle uyuşma yaparak bu sisteme sizi dahil ediyorlar. Faturalı hem de yalnızca 12 ay değil 18 ay ya da 24 ay ile kredilendirebilirsiniz diyen bir reklamla karşılaştığınızda bilin ki bir tefeci ile karşı karşıyasınız. Zira kanunlar ile tespit edilen bir taksitlendirme hali var. Telefon operatörleri de dahil olmak suretiyle tüm cep telefonlarında taksitlendirme adedi 12’yi geçemez. Hal böyle olunca da 18 ya da 24 ay vade tavsiye edenlerin hem cep telefonu üstünden size faizle para vermiş bulunmuş olduğu meydana çıkıyor.

Peki Olay Iyi mi Gelişiyor?
Bu biçim yolları yeğleyen kişi ya da web siteleri genel anlamda bayilerle uyuşma yaparak bu sistem üstünden para kazanıyorlar. Esasında sizin zor halinuzu kendileri amacıyla fırsata çevirmiş oluyorlar. Arz talep meseleu kabul edebilirsiniz. Fakat dikkatli olmakta yarar var. Bir zaman sonrasında e-devlet üstünden sorgulama yaptığınızda cep telefonu alanların aynı vakitte hat aldığına da şahit olabilirsiniz. Hatta işi birazcık daha ürkütücü bir boyuta taşıyalım. Cep telefonu ve numarası üstünden şirket kurulma işlemlerine de şahit olabilirsiniz. Ya da rastgele bir suça karışabilirsiniz. Bu şekilde bir hali asla kimse yaşam sürdürmek istemez.

Banka Yerine Elden Teslimat Tercih Edebiliyorlar
“Cepten kredi”” faturalı hatlara kredi” veriyoruz reklamları ile faturalı hat sahiplerini gözlerine kestiren fırsatçılara ulaşmak amacıyla telefon numaralarını aradığınızda faturalı hattınıza cep telefonu tanımlanacağını belirtiyorlar. Siz bu işleme onay verdiğiniz andan itibaren kredi işlemleriniz başlıyor. Faturalarınız bayii üstünden sorgulatılıyor ve hattınıza tanımlanabilir cep telefonunun sayısal dşayeti meydana çıkıyor. Kimlik belgeleriniz üstünden kredi çekme prosedürünizde yalnızca sizin onayınız gerektiği amacıyla onaya ayağınıza bile gelebiliyorlar. Kimlik belgenizin fotokopisine imza alan bu şahıslar hemen sonra size gerçek sayısal dşayetinden değil telefonun ikinci el sayısal dşayetini sunarak nakit gereksiniminızı gideriyorlar. Esasında siz hakkaten son aşama zarar ediyorsunuz. Zira kutusunda sıfır olan bir telefonu yarı yarıya zarar ederek veriyorsunuz. Aynı vakitte kayıt dışı kazancın bir parçası oluyorsunuz. Esasında sizin de rahatça yapabileceğiniz en azından ikinci el fiyatına değil daha iyi fiyatlarla alıcı bulabileceğiniz toplumsal platformlar bulunuyor. Sizi cezbeden kısımları ise siz cep telefonunu satmakla uğraşmayın, biz sizin yerinize hallediyoruz” demeleri…

Faturalı Hatta Kredi Başvuruları Günde 50-60’ı Bulabiliyor
Bu yazıyı kaleme almaya karar sunduğumuz andan itibaren yaptığımız incelemeler neticesinde “Vodafone faturalı hem de anında kredi”, “Turkcell faturalı hem de 5.000 TL kredi” ve “Türk Telekom faturalı hem de acil kredi” ilanlarına kanıp da müracaat icra eden kişi adedi günlük 50 – 60 bireyi bulabildiğini gördük. Gelin şimdi bir de hesap yapalım… Bu tekniği fırsatçılığa dönüştürenlerin ne kadar kayıt dışı bir kazanç elde ettiklerini görelim. Günde 50-60 müracaatnun 30 adetsinin pozitif ve kredi tanımlanabilir hat bulunduğunu ve ayda 900 pozitif iş yaptıklarını kabul edelim. Ve bu hatlara da averaj 4.000 TL benzer biçimde bir cep telefonu tanımlandığını varsayalım. Burada sizin alacağınız 4.000 TL olmayacaktır. Averaj 2500 – 2750 TL benzer biçimde bir sayı olacaktır. Fakat onların kazanacağı sayı siz ve sizin benzer biçimde acil nakite gereksinimi olanların vasıtası ile 1.350.000 TL ve üstü sayılar olacaktır.

Ayrıca büyük bir risk altında yaşam sürdürmek mecburiyetinde kalmaya ne dersiniz? Kimlik bulgularınız vasıtası ile onlarca hat açılabileceği gerçeği bile insanoğlunun tüylerini bile diken diken edebiliyor. Bu düzenin çıkış noktasının Bursa odaklı bulunmuş olduğu ve öteki illere de pazarlamacıları ile yayılmış olduğu düşünülüyor. Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak suretiyle Sakarya, Antalya, Manisa, Zonguldak benzer biçimde iller Bu illerin başlangıcında ise İstanbul, İzmir, Sakarya, Zonguldak, Manisa ve Antalya geliyor. Lisanslı telefon bayilerinin söylediğine gore fırsatçıların yapmış olduğu bu iş meşru değil. İmzalanan müracaat formu ve kimlik fotokopisi vasıtası ile adınıza onlarca hat açılabileceğini ifade ediyorlar. Aman diyelim web üstünden verdiği “Faturalı Hat Kullanıcılarına, 24 Ay vade ile Nakit imkanı” benzer biçimde ilanlara inanmayın.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi (Turkcell), Vodafone Faturalı Hatta Kredi ( Vodafone ) Turk Telekom Faturalı Hatta Kredi benzer biçimde dolandırıcılıklardan sakının.

Dolandırıcılara Dikkat!
Faturalı hattınıza cep telefonu alma işlemleriniz amacıyla ilk evvelce işlemlerinizi kesinlikle, operatörlerin yetki sahibi bayilerinden yapın. Kimliğinizi yalnızca sözleşme imzalayacağınız operatör yetki sahibi bayisinde paylaşın. İşlemleri hangi operatör olursa olsun SSK’lı olarak çalışan gerçek çalışanları kılavuzluğunda , aklınıza takılan soruları sorarak en ince ayrıntısına kadar öğrenmekten çekinmeyin. Tüm bilgileri öğrendikten sonrasında hesaplarınız bu sistemi aydan aya ödeyebileceğinize fikir getirdikten sonrasında yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu haldeyken lütfen dost, eş dost kavramlarını da onun var benim de olsun karşılaşmaları yapmadan doğru telefonu almaya çalışın. Sırf ötekiler kullanıyor diye asla beğenmediğiniz bir telefonu seçmeyin. İnternetten müracaat yapmış olup bayiye gitmeden bu işlemleri yapıyoruz diyenlere de kapılmayın. Yanıltıcı ve sahte reklamların kurbanı olmayın. Zira genel anlamda bu tekniği uygulayanlar Google, Feysbuk, Twitter ya da Instagram benzer biçimde toplumsal medyaların reklam açıklarını iyi bildiklerini ihmal etmeyin. Kimse size kayıtsız koşulsun kredi kullandırmaz. Fakat merak ve acaba mı? Diyen şahıslar bile minimum bir kez bu siteleri ziyaret etmektedir. Eğer yalnızca meraktan aradım diyenlerdenseniz siz de dikkatinizi ikiye katlayın. Zira bu biçim oluşumlar aradığınız numarayı kaydederek değişik zaman da değişik teknikle sizi dolandırmaya çalışabilirler. O yüzden siz de risk altına kendinizi bile bile atmayın.

Gazete Reklamları da Devrede
Son devrelerde,Telefon hattına Kredi, faturalı hem de kredi veren firmaları gazetelerin küçük duyuru sayfalarında da görebilirsiniz. Gazetede ilanlarında yer alabilmek bir satışın ya da alışın meşru bulunmuş olduğu manasına gelmez. Ne olursa olsun araştırılmalıdır. Eskiden gazetelerin küçük ilanlar sayfalarına alınan her duyuru araştırılarak ve belgelendirilerek doğruluğundan güvenilir olunurdu. Zira gösterilen duyuru ile zarar görebilecek üçüncü şahıslar aynı vakitte gazeteye de zararlarını tazmin ettirebilecek davalar açabilmesi söz husussuydu. Fakat şimdilerde yazılı basında duyuru olsun da yayınlayayım mantığı ile her gelen duyuru yayınlanabiliyor.Telefon hattına kredi, Faturalı hem de kredi alma işlemleri operatörlerin kontrolü altındadır. Çoğunlukla kendisine ilişkin bir finansman şirketi yaşama yaşamış operatörler, sözleşmelerini hukuk danışmanları ile hazırlatarak tüm haklarını güvenlik altına esasen alıyor. Bir tek satın alan memnuniyeti manasında düşünce edinilen bu düzenin hakkaten diğerlerina bu tür bir yol açabileceğini ve bir sektör durumuna gelebileceğini onların da ön görü ettiğini sanmıyoruz.

Faturalı Hatlara Acil Kredi
Cep telefonu alabilmek isteyenlerin faturalı hem de kredi sistemi üstünden anında nakit kredi alarak cep telefonu alması prosedürü oldukca basitdır. Bu tekniği kullanarak cep telefonu kredisi alabilmek isteyenler 6 ay ile 12 ay içinde değişen vadelerle cep telefonuna kavuşabiliyor. Bu biçim gereksinimler amacıyla bankalardan kredi beklemek yerine operatörler bu tür bir uygulamayı, kampanyayı başlatarak satın alan memnuniyetini ön planda tutmayı amaçladılar. Hatta bazı operatörler kendi finansman şirketlerini yaratarak bu düzenin iyi işlemesi yönünden katkı koydular. Turkcell bu hususta önder firmalardan biridir. Turkcell finansman şirketi ile son devrelerde bilhassa web, faturalı hat kullanıcılarına aynı vakitte tv satışlarına da başladığını duyurdu. Fazlaca yakın vakitte bedelleri cep telefonlarından yüksek olan televizyonlar amacıyla de Turkcell hattınız üstünden televizyonlarınıza acil kredi reklamları görürseniz şaşırmayın. O da öteki bir boyuta taşıyabilir faturalı hem de acil kredi dolandırıcılık işlemlerini… Aman diyelim kimlik belgenizi bir diğersına bana kredi verecek diye vermeyin… Nelerle karşılaşabileceğinizi bu cin fikirler son aşama bilemezsiniz.

Kefil Mevzusunda Merak Edilenler
Faturalı hat kullanıp aynı vakitte faturalı hat üstünden cep telefonu alacakları amacıyla operatör doğrultusundan bir kefil istenmez. Bankalarla karşılaştırıldığında bu tür bir teknik tercih edilerek nakit kredi gereksinimi giderilmesi daha mantıklı olabilir. Fakat her zaman altını çizerek bildirdiğimiz benzer biçimde bu tekniği ötekilerden medet ummadan yalnızca şahsen, kendinizin yapmasıdır. Bankalardan alamadığınız krediyi bir operatörden alacağınız taksitle cep telefonunu satarak kısa vakitde elde edebilirsiniz. Bu prosedürü hem bankalara gore daha düşük maliyetlidir hem de kolay alınır. Şartlarına da bakmış olduğunuzda; faturalarınızı derli toplu olarak 3 bazı operatörlerde 6 aydan daha oldukca vakitdir tüketiyorsanız sorun yoktur.Kefilsiz cep telefonuna kredi alanlar telefon faturasına yansıyan taksitlerle krediyi ideal koşullarda geri ödemektedir.

Faturaya Krediden Kimler Faydalanabilir?
Bankadan kredi kullanamayanlar ya kredi notu düşük ya sicili fena ya da sigortalı bir işte emek verme yanlardır. Cep telefonu alabilmek isteyip de banka kredisi kullanamayanlar telefon hattına kredi faturaya kredi tekniği ile cep telefonu sahibi oluyor. Bazı faturalı müşterilerin bilmediği faturalı hat üzerine kredi tekniği ile bundan sonrasında bir çok insan beğenmiş olduğu telefonu satın alıyor. Finansman prosedüründe bankaları aradan çıkaran bu kredi şekli, operatörlerden alınan bir kredidir.

Hat Üstüne Kredi Sistemi Yasal mı?
Faturaya kredi kullanma prosedürü hakkaten şahısye hususi olarak kullanıldığında tamamiyle meşrudır. Operatörlerle imzalanan sözleşme gereği borç ve alacak teması kanunlarla korunmaktadır. Bu sözleşmeler bizzat operatörlerin bayilerinden yapılmaktadır. Kanunlara gore hazırlanan sözleşmeler, alınan cep telefonu bedeli , geri ödeme taksit adedi, taksit bedelleri belirtilerek imzalanır. Operatörlerin belirledikleri telefon kredileri ferdin ödeme kuvveti ile orantılıdır. Çoğunlukla sizin arzu ettiğiniz telefonlar verilmez, alabileceğiniz şıklar doğrultuınıza beyan edilir. Siz de ona gore seçim yaparsınız. Fakat gene de taksitle alabileceğiniz amacıyla piyasada rahatça alıcı bulabileceğiniz markaları tercih ederek yararlanabilirsiniz.

Faturasız Hat Sahipleri Cep Telefonuna Kredi Kullanabilir mi?
Operatörlerin yalnızca derli toplu ödeme icra eden faturalı hat sahipleri amacıyla düşünce edinilen bu kampanyalar, faturasız hat kullanıcılarına bu tür bir hak tanımamaktadır. Zira bir çok faturasız hat sahibi hatlarını derli toplu her ay ödeme yaparak hususşmaz, kapanma geçmişine kadar yalnızca karşı doğrultu ödemeli aramaları ya da çaldır kapat benzer biçimde daha uzun kullanma tekniklerini kullanırlar.

Sözleşme Şartlarına Uymamanın Neticeleri Ne Olur?
Faturalı hem de kredi ile telefon alabilmek isteyenler, telefon hattına kredi kullanmak tercih edenler operatör ya da finans sahibi kurum ve kuruluşlarla bir sözleşme imzalar. Hal böyle olunca eğer taksitlerinizi aksatırsanız sözleşmede yer edinen cezai şartlar devree girer. O yüzden sözleşmeyi iyi okuyun ve imzalayın.

İster Turkcell, ister Vodafone isterseniz de Türk Telekom faturalı hattı kullanıcısı olun, sarfedilen faturaya kredi imkanı, teminatta kefil de istemeyen bir uygulamadır.
Operatörler aracılığı ile cep telefonu alanlar ile operatör üstünden finans kuruluşu doğrultusundan bir sözleşme imza altına alınır.
Sözleşme şartları hem alıcıyı hem de satıcıyı kapsar ve bağlayıcıdır.
Sözleşme şartlarında tespit edilen taksit tutarının ödenmemesi halinda cezai yaptırım uygulanır.
Faturasız hatlar maalesef bu kredilerden hemen hemen yararlanamasa da gelişen devreler amacıyla bazı operatörlerin bu biçim emek harcamalar yapabileceği de söylentiler arasındadır.
Kredi vadelerini, operatörlerin finans kurumları ve genel bankacılık kanunlarının belirleyicisi BDDK kanunlarına göre farklılık gösterir.
1 Mart 2019 tarihinden itibaren 12 aya çıkarılan cep telefonu taksit adedinda vadeler 6 ile 12 ay arası değişiklık izah edebilir.
Bu ansiklopedik yazımızda telefon hattına kredi, hem de kredi, faturalı hatlara kredi reklamlarıyla asla dşayetsiz kişi ve bazı web sitelerinin kanınızı emmesine izin vermemeniz amacıyla doğru bildiklerimizi siz kıymetli ziyaretçilerimiz ile paylaştık.
Uzmanlar Kredi olarak 27 Eylül 2016 tarihinde yayımladığımız faturalı hatlara iyi mi kredi alınır? makalemizde Türkiye’de bu dolandırıcılığı fark eden ve elinden geldiği prosese bu tekniğin dolandırıcılık bulunduğunu altını çizen ilk ve tek şirket olmanın haklı gururunu yaşam sürdürmektayız.

Hiçbir zaman bu teknik vasıtası ile bir kazanç elde etme yoluna düşmedik ve düşmeyeceğiz.

En oldukca dört gözle beklenen hem de kredi, telefon hattına kredi, faturalı hatlara kredi dolandırıcıları kimler sorusuna şu şekilde yanıt verebiliriz:

Google üstünden faturalı hatlara kredi yada telefon hattına kredi gene aynı şekilde hem de kredi yazdığınızda ilk sıralarda yada ilk sayfa üstünde çıkan Linklerin altında Reklam yazan kişi ya da sözde kredi aracılığı yaptığını düşünen web siteleridir.

Eğer biz telefon hattına kredi aracılığı yapıyoruz, faturalı hatlara kredi veriyoruz yada hem de kredi aracılığı ediyoruz deyip bu işi icra eden şahıslar karşınıza çıkar ise dolandırılmaya oldukca yakınsınız diyebiliriz.

Azca evvelce bildirdiğimiz 27 Eylül 2016 tarihinde yayımladığımız “faturalı hatlara kredi iyi mi alınır?” makalemizin oldukca okunduğunu ve takdir gördüğünü gören uyanıklar bu makalemizin altında kendi reklamlarını yayımlamamızı isteyecek kadar hem de bu husus da 3 aylık 6 aylık reklam önerilerinde bulunacak kadar açıkça bu dolandırıcılığı savundular.

Uzmanlar Kredi olarak kurulduğumuz ilk günden beridir faturalı hatlara kredi, telefon hattına kredi reklamlarıyla hiçbir platformda boy göstermemiş ve ticari bir kazanç güdmemişizdir.
Devletimizde bu teknikle oluşturulan kalpazanlığın bundan sonrasında son bulmasını istiyoruz.

Bir cevap yazın