Bu Haftanın Ekonomi Takvimi 2020

Genel

Bu Haftanın Ekonomi Takvimi 2020

Yeni haftanın gelmesi ile eş güdümlü piyasalar ekonomide yaşanacak yeni hadiseler ve emareler yeni bilgiler ile gene hareketlenecek. Bu hafta piyasalar Çin’den ileriki Ocak  ayı tecim raporuna, ABD’den ileriki Şubat ayı Michigan tüketici hissiyatına, Almanya’dan ileriki Aralık ayı Yapınak siparişlerine ve Avusturalya Merkez Bankası toplantısına odaklanacak.

1-) Çin Ocak Ayı Tecim Raporu Yayınlanacak

Cuma günü saat 06.00’da Çin Ocak ayı tecim raporu yayınlanacak. Cuma günü yayınlanacak olan Ocak Ayı Ayı Ayı Ayı Ayı ayı tecim bilgilerinin ülkedeki tecim fazlasının Aralık ayında 48,9 Milyar Dolara genişlediğini göstermesi beklenirken Ocak  ayında dışalım.ın yüzde 9,6 yükselmesi, ihracatın ise yüzde 3,0 yükselmesi umut ediliyor.

Hem de bu hafta Çin Caixin hizmet satın alma müdürleri endeksi detayları ve döviz biriki detayları yayınlanacak.

2-) ABD Şubat Ayı Michigan Tüketici Hissiyatı Yayınlanacak

Bu hafta Cuma günü saat 18.00’da ABD Şubat ayı Michigan tüketici güvenlik endeksi yayınlanacak. Cuma günü yayınlanacak dizinin 97,8 puana gerilemesi umut ediliyor. Hem de bu hafta ABD internasyonal tecim, yeni oluşturulan işler, haftalık işsizlik haklarından yararlanma başvuruları ve dışalım. tutarları detayları açıklanacak.

3-) Almanya Aralık Ayı Yapınak Siparişleri Verileri Açıklanacak

Bu hafta Pazartesi günü saat 10.00’da Almanya Aralık ayı yapınak sipariş detayları açıklanacak. Pazartesi açıklanacak bilgilerde yüzde 0,5’lik artış olması umut ediliyor. Hem de bu hafta Almanya’dan sanayi üretim detayları de ileriki.

4-) Avusturalya Merkez Bankası Toplantısı Yapılacak

Bu hafta Salı günü saat 06.30’da Avusturalya Merkez Bankası toplantısından sonrasında faiz seviyesi sonucu açıklanacak. Avusturalya Merkez Bankası’nın faiz oranlarını yüzde 1,50’de durağan(durgun) tutması umut ediliyor.

Bir cevap yazın