Borç Kapatmak İçin Kredi Veren Bankalar Listesi 2020

Krediler

Borç Kapatmak İçin Kredi Veren Bankalar Sıralaması 2020

Devletimizde pek oldukca banka bulunmasından kaynaklı insanoğlu değişik bankalardan kredi ya da kredi kartı yolu ile pek oldukca borcun altına girebilmektedir. Başlangıçta bu durumdan faydalanılıyormuş şeklinde görünse de zaman amacıylade ödeme devresi geldiği zaman bir çok problem ile karşı karşıya gelebilmektedir. Bu durumdan kurtulmanın en mantıklı yolu ise borçları kapamak amacıyla doğru şekilde sarfedilen kredilerdir. Peki borç kapatma kredisi faiz oranları nedir?

En Uygun Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranı 2020
23 ağustos 2020 zamanı itibarıyla 4 yıl vadeli en ideal borç kapatma kredisinin faiz seviyesi 2020 senesinde aylık olarak % 1,49, borç kapatma kredisinde en ideal maliyet seviyesi ise aylık olarak % 0,0 seviyesindedir. Kısaca en düşün faiz ile 10 bin Türk lirası ile 36 aylık vadeli borç birleştirme kredisi kullanıldığı takdirde aylık taksit miktarı 379 Türk lirası, toplam geri ödeme miktarı ise 13.699 Türk lirası olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama 2020
Borç Kapatma Kredisi Hesaplama 2020 yapılırken öncelik olarak hâlihazırdaki kredi kartı borçları ve kredi tutarının güncel kapatma miktarları hesaplanır. Bu hesaplama yapılırken banka doğrultusundan kendi detayları ile eş güdümlü, kredi müracaatı meydana getiren şahıstan güncel kredi kartı ve kredi borcunun miktarlarını öğrenip bankaya bildirmesi de istenmektedir. Güncel borç miktarlarına ulaşılmasının ardındansa aylık gelirin yüzde ellisi şu demek oluyor ki yarısı geçilmeyecek türde krediyi kullanacak ferdin de talepleri tarafında vade adedi belirlenmekte ve borç birleştirme kredisinin hesaplaması yapılmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?
Borç Kapatma Kredisi Nedir?diye merak edenler için; para desteği vasıtası ile aldıkları ürünleri kullanmakta olan şahıslarin, kullanmış oldukları üründen kaynaklı borçlarını, bir tek kredi altında birleştirip yapılandırması ve eşit taksitler vasıtası ile geri ödemeler yapılmasına imkân tanıyan gereksinim kredisi çeşididir. Genel kullanım yönünden bu kredinin başka adları ise “borç birleştirme” ya da “borç aktarımı” kredisidir.

Kredi Borçlarını Birleştirmenin Avantajları
Kredi Borçlarını Birleştirmenin Avantajları alçakta sıralandığı gibidir:

 • Ödemede ve takip etmede basitlik sağlanması suretiyle tüm kredi borçları bir tek kredi altında birleştirilir.
 • Aylık ödenecek olan taksit miktarları 36 ay vade olanağı vasıtası ile düşer.
 • Yüksek orandaki gecikme faizleri geciken taksitler düzenlendiğinden kaynaklı ödenmez.
 • Ödemelerin düzenlenmesinden kaynaklı kredi notunda yükselme olur.
 • İcra ve avukat masraflarının ödenmemesiyle beraber kredinin takip süreci gerçekleşmez.
 • Öteki taraftan konutun ipotek olarak gösterilmesi halunda uzmanın belirlemiş bulunmuş olduğu dşayetin yüzde
 • 80’ine kadar olan alanı 36 ay vade alternatifi ile borç birleştirme kredisi kullanabilme olanağı da bulunmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nedir?

 1. Herhangi bir meşru ya da yönetimsel takibin açık olmaması
 2. Resmi geçerliliği olan evrak ile gelirin beyan edilebilmesi
 3. Konut kredisi haricinde kredi taleplerinin 36 ayı aşmaması
 4. Talep edilecek olan taksitlerin aylık gelirin yüzde ellisini geçmemesi
 5. İpotek verilmesi halunda eşin rızasını gösteren yazılı belgenin bankaya verilmesi
 6. Güncel olan kredi borçlarının miktarlarını gösterecek olan belgelerin temin edilmesi

Borç Transferi Kredisinde Kredi Notu Mühim mi?
Kredi dşayetlendirmeleri yapar iken sonuca etki eden en önemli faktörlerden biri kredi notudur. Fakat genel olarak borç aktarımı kredisini, şahıslar borçlarını derli toplu bir halde ödeyemedikleri ya da bu hal ile karşı karşıya gelmeye yakın olduklarında tercih ediyorlar. Bu aşamada kredi ödemeleri derli toplu şekilde yapıldığı takdirde problem yaşanmamasının yhemen, ödemelerde eğer gecikme yaşandıysa borç aktarımı kredilerinde bile problemler yaşayabiliyorlar. Fakat bankalar gene de borç aktarımı kredisinin özelindeki kredi notunun dşayetlendirmesini yapar iken daha elastik davranabiliyorlar. Bundan kaynaklı bir ön yargıya varmak yerine bankalar ile görüşmeler gerçekleştirmek daha doğru bir tercih olacaktır.

Güncel Kredi Borç Kapatma Tutarı Iyi mi Hesaplanıyor?
Güncel Kredi Borç Kapatma Tutarı Iyi mi Hesaplanıyor? diye merak ediyorsanız gelin eş güdümlü bakalım. Kredinin güncel kapatma tutarı hesaplanırken kalan anaparanın üstünden yapılır. Kısaca ödemesi yapılmamış faiz oranları bu hesaplamanın içine eklenmez. Hem de aylık ödeme planları hazırlansa da faizler günlük şekilde işletildiğinden kaynaklı güncel kredi kapatma tutarı günden güne değişmiş olur. Bunun yanı sıra yalnız konut kredilerinde erken kapatma işleminden kaynaklı “erken ödeme cezası” uygulanır.

Borç Kapatma Kredisi
Borç Kapatma Kredisi müracaatında bulunma prosedürünü bankaların şubelerinden ve web sitelerinden karşınıza çıkan formu doldurarak basitçe yapabileceksiniz. Bazı sitelerde karşınıza çıkan formlar da ilgili bankaya derhal iletilerek ve dşayetlendirme sağlanarak en geç 1 iş günü içersinde tarafınıza dönüş sağlamaya destek olabilmektedir.

Tüm kredileri tek bankada topla
Tüm kredileri tek bankada topla dediğiniz zaman izlenecek adımlar ise şu şekilde;

 • ilk olarak toplam borç sayısınızı belirleyin.
 • Sıkıntıya düşmeden aylık olarak geri verebileceğiniz kredinin tutarını hesaplayın.
 • Bankaya gösterebilecek bir kefiliniz ya da ipoteğiniz olup olmadığını denetim edin.
 • Size en ideal miktar ve şartlarda kredi verecek olan bankaları araştırın.
 • Kredi notunuz eğer yüksek değilse kolay onay verebilecek olan bankaları öncelikli tercih sıranıza koyun.
 • Düşük tutarlı borçlarınız var ise taksitli nakit ön ödeme seçenekleri göz önüne alın.
 • Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Sıralaması 2020
 • Bahsi geride bıraktığımız Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Sıralaması 2020 belli başlı bankalarca gerçekleştirilmektedir. Bu bankalara örnek vermek gerekirse;

QNB Finansbank
Türkiye İş Bankası
Akbank
Türk Iktisat Bankası (TEB)
Ziraat Bankası
Vakıfbank
Güvence Bankası
Yukarıda sıralanan bankalar, ferdin değişik bankalarda yer edinen borçlarını bünyesine kabul etmekte ve belirli faiz miktarlarıyla yeni bir kredi olanağı sunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmayı düşünenlerin toplam borçları göz önüne alınarak kredi kullandırma şartları da aynı olarak geçerli olmaktadır. Fakat bu aşamada bankaların birbirlerinden ayrıldıkları en esas husus ise faiz miktarlarıdır. Daha etkili bir halde müracaatını gerçekleştirmek ve borç sayısını minimum düzeye indirmek kanaati ve arzusunda olan şahıslar amacıyla bankaların faiz miktarları şu şekilde alçakta sıralanmıştır:

QNB Finansbank % 1,39
Türkiye İş Bankası % 1,29
Akbank % 1,45
Türk Iktisat Bankası (TEB) % 1,49
Ziraat Bankası % 1,27
Vakıfbank % 1,24
Güvence Bankası % 1,69

Bankalar doğrultusundan sunulmuş olan faiz miktarları bu şekilde verilmiştir. Başvuruda bulunacak olan bireylerin gelir durumlarını gösterecek olan bordro ya da gelir belgesini, bunun yanı sıra da kimlik belgelerini yanlarında bulundurarak banka şubelerine bir ziyaret gerçekleştirmeleri kafi olacaktır. Hangi oranda kredi çekileceği hususundaki husus ise bankalarda yer edinen toplam borç hesaplamasının yapılmasının sonrasında meydana çıkacak olan eğer göz önüne alınacaktır. Bu nedenden dolayı banka haricinde yer edinen borçlar hususu ile ilgili rastgele bir kredi çekme talihi söz hususu değildir. İhtiyaç kredisi veren bankalar sıralaması 2020 ile ilgili çeşitli bulguyu yazımızı okuyarak alabilirsiniz.

Borç aktarımı yapmış olup da aylık ödemelerini düzene sokmak ve gecikmeleri ortadan kaldırmak isteyenler, bankanın koşullarını da yerine getirmek zorundadırlar. İstenen evraklar hususunun bununla beraber bireylerin güvenilirlikleri ve bankanın danışma raporuna da ilgi edilmiş olduğu kesinlikle akıldan çıkarılmamalıdır. Bu nedenden dolayıdır ki banka sicilinde kara kir tespit edilen bireylerin borç aktarım kredisi almaları hem de ve hem de bu bankalara müracaat da bulunabilmeleri ne yazık ki ihtimaller içinde değildir.

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi şeklinde en ideal kredi seçenekleri amacıyla kredi müracaatı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın