Bankacılık Ve Sigortacılık Kısmı 2 Senelik İş Bulma 2020

Genel

Üniversitede eğitim yaşamını Bankacılık ve Sigortacılık kısmını tercih ederek devam etmek isteyen adayları amacıyla seksiyon ile ilgili genel bulgular ve 2 senelik MYO ile ilgili akıllarındaki sual işaretlerini bu haberimizle giderebilirsiniz.

Bankacılık ve Sigortacılık Kısmı Nedir?

Öncelikli husus olarak bankacılık ve sigortacılık seksiyonü nedir? sorusuna yanıt arayan öğrenciler amacıyla şu ifadeleri belirtebiliriz. Bankacılık okumak tam karşılığı ile ileriki dönemde bir banka çalışanı olmak amacıyla bu yönde eğitim alabilmek manasına gelmektedir. Bankacılık ürünleri, bankacılık işlemleri, bankaların seksiyonleri ve birimleri benzer biçimde esas bankacılık bilgisine haiz birer mezun aday olarak gönül rahatlığı ile banka iş ilanlarına müracaatte bulunmaktadırlar.

2 Senelik Bankacılık ve Sigortacılık Kısmı Hangi Üniversitelerde Var?

Eğitim süresince öteki derslerin yanı sıra, bankacılık ve sigortacılık seksiyonü dersleri ile kendisine donanım katan talebe adaylar, mezun olduktan sonrasında birer bankacı, sigortacı olarak vazife alabilecekleri benzer biçimde, lisans tamamlama yaparak değişik alanlara da yönelebilmektedirler. Günümüzde pek oldukca banka 2 senelik bankacılık mezunu adaylar ile de iş yapmaktadır. Bankaların düzenlemiş olduğu banka imtihanlarına da ilaveten davet alabilmektedirler.

2 Senelik Bankacılık ve Sigortacılık Kısmı Eğitim Süreleri ve Dersleri

Yerleştirme neticeleri sonrasında fazlası aday lüzum aileden lüzumse çevreden aldıkları pozitif yönde ve negatif reaksiyonlar üstünde düşünmekte ve bir oldukca sual işaretinin cevapını kendi amacıylade aramaktadır. Bunlardan ilk akla geleni ise; bankacılık ve sigortacılık seksiyonü kazananlar ileride ne iş yapabilir? Ya da bir öteki deyişle, bankacılık ve sigortacılık seksiyonü mezunu ne iş yapar?

Bankacılık ve Sigortacılık Kısmı Mezunları Ne İş Yapar?

Bankacılık ve sigortacılık seksiyonü kazananlar genel olarak ileride banka ile ya da sigorta şirketleri ile çalışır ve bu hepimizce bu şekilde kabul edilir. Fakat bilinenin aksine Bankacılık ve sigortacılık seksiyonü mezunları değişik alanlara da yönelebilmektedirler.

Türkiye şartlarında Finans Kuruluşları yönünden baktığımızda yalnızca bankacılık ve banka iş imkânları değil bir oldukca değişik alanda etkinlik gösteren kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır. Bu kuruluşlara başvurularınızı kısmınız adı altında değil, standart bir 2 senelik Meslek Yüksek Okulu mezunu olarak da yapabiliyor olacaksınız. Hem de yalnızca Finans kurumları ile de sınırı olan kalmayan iş imkânları öteki sektörde tespit edilen ve Bankacılık ve sigortacılık seksiyonü benzer biçimde ilaveten 2 senelik seksiyonlerden mezun olan adayları istihdam edebilmektedir.

Bankacılık ve sigortacılık seksiyonü kazananlar, genel olarak bu sual işaretleri ile başederken ilaveten bankacılık kazandım, bankacılık okunması mümkün mu? bankacılık ve sigortacılık okunması mümkün mu benzer biçimde verileri de araştırmaktadır. Evet bankacılık okunması mümkün ve eğer kendinizi lüzumlu donanımlarla pekiştirirseniz ileride hayal ettiğiniz yerlerde olmanız o denli zor görünmüyor. Bankacı olma imgesel ile müracaatte tespit edilen adaylar amacıyla bankacılık seksiyonleri okunabilir. Eğitim süreçlerinden sonrasında iş bulabileceğiniz dayanıklı bir seksiyon olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bankacılık ve Sigortacılık Kısmı Okunması mümkün Mu?

Bankacılık ve sigortacılık seksiyonü mezunları, ilk iş tecrübesini alt kademelerden başlayarak, ilerleterek kısa sürede kariyer rotasını kendisi çizer. Bugün kıdemli bankacıları irdelediğinizde kesinlikle bankaların oldukca değişik departman ve birimlerinde vazife almış bulunduğunu ve bugünlere gelir iken yaşamış olduğu bankacılık kariyer serüvenlerini görebilirsiniz. Bu bankacılarda kendi zamanlarında kesinlikle bankacılık ve sigortacılık seksiyonü okunması mümkün mu? benzer biçimde sorularla haşır neşir olmuşlardır fakat şuanda kıdemli birer bankacı olarak kim bilir kariyerlerinin zirvesine tırmanmış bulunmaktadırlar.

2 senelik bankacılık seksiyonü mezunu adaylara yönelik bankalar değişik banka iş ilanları yayınlayabilmektedir.

Davet Merkezi,
Şube satış,
Genel müdürlükte asistanlık,
Banka gişe ve aynısı benzer biçimde birimler bankacılık mezunları amacıyla hakkaten biçilmiş kaftandır.

2 senelik mezun alan bankalar bu seksiyonlere yerleştirdikleri, adayların kişisel başarılarını takip ederek, terfi imkânları dahilinde değişik pozisyonlara geçiş yapmalarına imkân tanımaktadır.

Bankacılık myo mezunları, bankacılık ve sigortacılık mezunu ayrımı yapılmaksızın bankalarca istihdam edilen personel her daim aynı haklara haiz olmakta ve bankacı kimliği taşımaktadır.

Bankacılık sigortacılık seksiyonü mezunu iş imkânları, hususi bankalar da bulunmuş olduğu benzer biçimde kamu bankaları olarak nitelendirdiğimiz;

Ziraat Bankası,
Ziraat Katılım Bankası,
Vakıfbank,
Vakıf Katılım Bankası,
Halkbank’da da aynı şekilde mevcuttur.

Dönemsel olarak meydana getirilen kamu bankaları imtihanlarına dahil olmak amacıyla başvuran adaylar, mezun oldukları eğitim oranı amacıyla ayrılmış olan sınavlara girerek başarı göstermiş neticeleri sonucunda bankalara yerleştirilmektedir. Hususi bankaların aksine kamu bankaları gene belli dönemlerde KPSS şartı ve puan şartı arayarak da personel alabilmektedir.

2 Senelik Bankacılık ve Sigortacılık Okuduktan Sonrasında Üst Programlara Geçmek Mümkün mü?

Günümüzde bankacılık MYO mezunları, iş hayatına başlamadan DGS ile 4 senelik lisans tamamlayabilmektedir. Üniversitelerin;

  • İşletme,
  • İktisat,
  • Maliye,
  • Muhasebe,
  • Bankacılık,
  • Internasyonal Iktisat benzer biçimde fazlası branşında örgün eğitim alarak ya da açık öğretim fakültelerinde yalnızca sınavlara girerek Lisans tamamlayabilirler.

Böylelikle, bankacılık kazandım okumalı mıyım? benzer biçimde sorularınız amacıyla oldukca oldukca düşünmenize de lüzum kalmamış olacaktır.

 

Bir cevap yazın